Zdravé panvice Green Pan™

Teflónu odzvonilo! Revolučná novinka už aj v Trnave.

Vyprážajte zdravo, bez tuku a hlavne bez nebezpečných látok!
Aj vy máte niekde v kuchyni panvicu s nepriľnavým povrchom? Možno netušíte, že s každým jej použitím sa do tela môžu dostávať nebezpečné látky, ktoré sú podozrivé, že pôsobia ako karcinogény.
Panvice Green Pan™ majú ako jediné na svete nepriľnavý keramický povrch Thermolon, ktorý neobsahuje žiadne fluorované látky. Je skoro nemožné prehriať ho, je odolný proti poškrabaniu a je nepriľnavý. Panvice sú vhodné pre všetky typy sporákov, plynové, elektrické aj sklokeramické. Panvice GreenPan sú vyrobené nielen s ohľadom na vaše zdravie, ale i k životnému prostrediu.

GreenPan™, to je: ZDRAVIE – PROSTREDIE – VÝHODY

Kuchynské nádoby, ktoré používate doma, vyrába GreenPan™ tak, aby boli zároveň praktické, ekologicky šetrné a varenie v nich zodpovedalo tým najvyšším nárokom z hľadiska zdravia.

ZDRAVIE: Nepriľnavý keramický povrch Thermolon™ panvíc GreenPan™, na rozdiel od iných nepriľnavých panvíc, neobsahuje PTFE. Pri prehriatí PTFE sa totiž PTFE rozkladá na zmes výparov, ktoré obsahujú častice PTFE, oxidované čiastočky TFE, plyny HFP, DFA, SFA, FiS4 … Tieto plyny stoja za zdravotnými ťažkosťami, známymi ako „horúčka z polymérových výparov“. Thermolon™ je neorganický (keramický) poťah zložený predovšetkým zo surovín pochádzajúcich z piesku. Neobsahuje PTFE, PFOA ani silikátové oleje a v prírode je veľmi ľahko odbúrateľný.

VÝHODY: Predovšetkým je to keramický, dokonale nepriľnavý povrch Thermolon™ , ktorý je exkluzívne požívaný práve na výrobkoch GreenPan™. Na rozdiel od nepriľnavých povrchov na báze PTFE odoláva THERMOLON™ teplotám až 450 °C. Je veľmi odolný proti poškrabaniu a má dlhú životnosť. Vďaka Thermolon™ môžete na panvici perfektne vyprážať, dusiť, flambovať a v panviciach s kovovými držiakmi dokonca i piecť a zapekať v trúbe. Panvice sa vďaka nepriľnavému povrchu veľmi ľahko umývajú. Panvice GreenPan™ sú určené na všetky typy sporákov, vrátane indukčných.

PROSTREDIE: To je maximálny dôraz na znovu využitie už skôr použitých materiálov a tým pádom zníženie novej ťažby nerastov a prírodného bohatstva. Telo panvice je vyrobené z recyklovaného hliníka, ktoré mu dalo nový život. Oceľová rukoväť je z recyklovanej ocele, obaly, návod a propagačný materiál GreenPan™ sú z recyklovaného nebieleného papiera, pre jeho tlač sa používa minimum farieb. Thermolon™ je vyrábaný ekologicky šetrným spôsobom bez použitia PTFE a PFOA a pri jeho aplikácii je do ovzdušia uvoľnené o 60% menej CO2, než u iných nepriľnavých panvíc. Vďaka skvelej tepelnej vodivosti GreenPan je varenie rýchle, a preto energeticky úsporné.

GreenPan™ vám zmení život

Kuchynský riad GreenPan™ a technológia nepriľnavého povrchu Thermolon™ konečne v jednom jedinom výrobku

Ľudia na celom svete si uvedomujú, že globálne otepľovanie, znečistenie a ničenie životného prostredia sú zásadnými témami pre 21. storočie. Firma GreenPan™ si toto berie k srdcu a zamerala sa na zdravotné a ekologické dopady svojich výrobkov. Na rozdiel od klasickej technológie nepriľnavých povrchov založených na PTFE (ktoré využíva pri výrobe látku PFOA), pri výrobe riadu s povrchom Thermolon™ sa do ovzdušia uvoľňuje o 50% menej plynov, ktoré ničia ozónovú vrstvu. Pri zahriati tejto panvice na vysokú teplotu sa neuvoľňujú ŽIADNE nebezpečné látky. GreenPan™ vám prináša najnovšie trendy v oblasti technológií nepriľnavých povrchov, a to produkty, ktoré neobsahujú látku PTFE. Nepriľnavý povrch Thermolon™ je aplikovaný na vysoko kvalitný riad. Kuchynský riad GreenPan v sebe spojuje všetky vlastnosti tradičného riadu s nepriľnavým povrchom založeným na PTFE, ale je bezpečné pre vaše zdravie a životné prostredie. GreenPan™ znamená:

 • odolnosť voči teplotám až do 450°C
 •      
 • pri prehriatí sa neuvoľňujú žiadne jedovaté látky
 •      
 • vysoko kvalitný nepriľnavý povrch
 •      
 • kvalitný a vysoko odolný proti poškriabaniu
 •      
 • 0% PTFE, 0% PFOA
 •      
 • výroba šetrná k životnému prostrediu, výrazné zníženie emisií CO2 počas výroby